Také nošení náušnic vás může ve skutečnosti více vystavit riziku.

  • Post author:
  • Post category:Blog

Také nošení náušnic vás může ve skutečnosti více vystavit riziku.

Předchozí studie na muslimských populacích během ramadánu, kde se během dne postili a konzumovali večeři obohacenou sacharidy, prokázaly, že denní variace leptinu mohou být změněny.

Výzkumníci předpokládali, že experimentální dieta povede k vyšším koncentracím leptinu ráno a během dne, což zvýší sytost během dne a zlepší dodržování diety.

Co výzkumníci našli?

Experimentální skupina dosáhla větší redukce hmotnosti a také redukce tělesného tuku a obvodu břicha. Hladové skóre bylo v experimentální skupině nižší. Experimentální skupina měla větší zlepšení glykémie nalačno a průměrných denních koncentrací inzulínu Větší zlepšení celkového cholesterolu, LDL cholesterolu a HDL cholesterolu bylo pozorováno v experimentální skupině Markery zánětu včetně tumor nekrotizujícího faktoru-α, IL-6 a c- reaktivní protein byly sníženy více v experimentální skupině Experimentální dieta modifikovala denní koncentrace leptinu a adiponektinu ve srovnání s výchozí a kontrolní dietou

Výzkumníci došli k závěru:

Celkově jsme prokázali zlepšení stavu hladu/sytosti, setrvání v procesu hubnutí, lepší antropometrické výsledky, zlepšení citlivosti na inzulín, zlepšení parametrů metabolického syndromu, méně zánětů a hormonálních změn po jednoduché manipulaci se sacharidy. Naše výsledky poskytují vědecký základ pro navržení možných dietních alternativ, které mohou být prospěšné pro lidi trpící obezitou, inzulínovou rezistencí a metabolickým syndromem, kteří mají potíže s udržením diety na snížení tělesné hmotnosti v dlouhodobém horizontu.

Odkaz:

Sofer S, Eliraz A, Kaplan S, Voet H, Fink G, Kima T, Madar Z. Větší úbytek na váze a hormonální změny po 6 měsících Dieta se sacharidy konzumovanými převážně k večeři. Obezita (Silver Spring). 7. dubna 2011

Co je Lyfe Kitchen?

Dva bývalí ředitelé McDonald’s se chystají obrátit průmysl rychlého občerstvení na uši… tím, že budou podávat rychlé občerstvení, které není nezdravým jídlem.

Lyfe Kitchen, která byla otevřena letos v létě v Palo Alto v Kalifornii, se zaměřuje na stále populárnější „fast casual“ segment restauračního trhu a nabízí kuchyni na objednávku v duchu Panera nebo Chipotle.

Koncept kuchyně Lyfe

Ve snaze získat certifikát „zdravé výživy“ kuchyně Lyfe Kitchen nebude používat máslo, smetanu nebo kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy v žádné z možností nabídky. Podle Chicago Tribune nebude žádné jídlo na jídelním lístku smažené a každá položka menu bude obsahovat méně než 600 kalorií. Zajímavé je, že i když budou dezerty údajně bez mléčných výrobků a bude mnoho vegetariánských a veganských možností, popisy menu nebudou používat výrazy jako vegetarián, ?? bez mléka, ?? veganská?? nebo bezlepkové. ??

Ale to, co skutečně odlišuje Lyfe Kitchens od svých konkurentů, jsou jeho vazby na dvě americké ikony.

McDonald’s a Oprah Winfrey

Bývalý prezident a provozní ředitel McDonald’s Mike Roberts a bývalý šéf komunikace Mike Donahue doufají, že během příštích 5 let otevřou až 250 restaurací na celostátní úrovni.Očekávají, že chytrá rozhodnutí o nemovitostech, pečlivě sestavený marketing, filantropie jako základní princip a chutné jídlo dotlačí Lyfe k úspěchu tam, kde ostatní selhali.

[box]A kdyby Ronald McDonald nestačil, menu navrhne bývalý osobní kuchař Oprah Winfrey Art Smith.

.

Což by mělo pomoci…zvláště když uvážíte, že cílovou zákaznickou základnou Lyfe jsou ženy, které chtějí zlepšit nutriční faktor své stravy rychlého občerstvení.

.

Světové statistiky obezity pro země OEC 2010

Od 80. let 20. století se obezita rozšířila alarmujícím tempem. V zemích OECD má v současnosti každý druhý dospělý nadváhu a každý šestý je obézní. Předpokládá se, že míra lidí s nadváhou se v některých zemích po dobu příštích 10 let zvýší o další 1 % ročně.

Sazby jsou nejvyšší ve Spojených státech a Mexiku a nejnižší v Japonsku a Koreji, ale rostou prakticky všude.

Míra obezity a osob s nadváhou podle zemí v roce 2010

A nejsme to jen my dospělí. Naše děti nebyly ušetřeny – umožnili jsme 1 ze 3 dětí na světě získat nadváhu.

A pokud odsouzení našich dětí k celoživotní obezitě a ošklivým přezdívkám nebylo dost špatné, zkracujeme také délku života.

Silně obézní lidé umírají o 8–10 let dříve než lidé s normální hmotností, podobně jako kuřáci, a je u nich větší pravděpodobnost, že se u nich rozvinou nemoci, jako je cukrovka, kardiovaskulární onemocnění a rakovina.

A i když zvládnou škádlení a jejich blížící se předčasnou smrt, opravdu je chceme zatěžovat rostoucími dluhy ve zdravotnictví?

Obezita je zátěží pro zdravotní systémy, přičemž výdaje na zdravotní péči u obézního člověka jsou minimálně o 25 % vyšší než u někoho s normální hmotností.

Takže, co budeme dělat?

Podle OECD je spolupráce mezi vládami a soukromým sektorem klíčová pro úspěch v boji proti obezitě.

Preventivní strategie kombinující kampaně na podporu zdraví, vládní nařízení a rodinní lékaři, kteří radí svým obézním pacientům, by zabránila stovkám tisíc úmrtí na chronická onemocnění každý rok. V závislosti na zemi by to stálo od 10 USD do 30 USD na osobu. Neúspěch by uvalil těžká břemena na budoucí generace.

Otázka pro OECD

Souhlasím, že spolupráce mezi vládou soukromý sektor je nepochybně velmi důležitý pro zvrácení globální obezity, ale co vliv nás – obyčejných lidí?

Proč OECD předpokládá, že pouze vláda může podnikání ovlivnit změnu?

Vidím, že po celých USA vznikají komunitní skupiny, které se snaží zvrátit obezitu ve svém malém koutě světa. A na rozdíl od většiny rozsáhlých programů proti obezitě některé z těchto programů zaměřených na lidi skutečně fungují.

Také vidím online zdraví fitness komunity sdílející rady zkušenosti navzájem.

To vše bez utrácení miliardy dolarů na daních, abyste nám řekli, co už víme.

.

Není nic příjemnějšího, než si jít za jasného svěžího rána zaběhat, za tichého dne zajít na tenisové kurty nebo dr.derm komponenty strávit volný den cvičením švihu na golfovém hřišti. Jakkoliv může být sport povzbuzující a osvobozující, zranění jsou až příliš často součástí tohoto světa a mohou vám zabránit v tom, co vás baví nejvíc. Co tedy můžete udělat pro rychlejší návrat do hry?

Terapie červeným světlem nabízí alternativu bez léků a chemikálií pro zmírnění bolesti a urychlení hojení. Kombinace červených a infračervených LED diod přináší silné terapeutické výhody pro kůži, svaly, tkáně a klouby.

Tato unikátní technologie aktivuje produkci endorfinů a zároveň blokuje chemické látky přenášející bolest a nabízí nenarkotický analgetický účinek. Studie ukázaly, že červené LED diody na 660 nanometrech a infračervené LED na 880 nanometrech jsou účinné při zvládání sportovních a svalových zranění spolu se zmírněním bolesti.

Terapeutický systém DPL je profesionální červená/infračervená terapeutická jednotka LED, která umožňuje ošetření bez použití rukou, což vám umožní připevnit velké panely kdekoli na těle. Červené LED pronikají do hloubky 8-10 mm, zatímco infračervené LED dosahují hloubek 30-40 mm, což je výhodné pro ošetření sportovních zranění.

Terapie červeným světlem může urychlit hojení u následujících stavů, ačkoli přínosy se budou u jednotlivých jedinců lišit:

Tenisový loket Golfový loket Bolest ramen Bolest zad Bolest hlubokých svalů Otoky Křeče a uzlíky Bolest šíje Ztuhlost Plantární fasciitida Mnoho dalších ¦..

NASA používá LED terapii ke zmírnění svalové a kostní atrofie a k urychlení hojení ran a zranění ve vesmíru. Americké námořnictvo také používá LED terapii na hlubokomořských ponorkách. Je to bezpečná a účinná možnost pro každého, kdo hledá úlevu od bolesti bez použití léků nebo chemikálií.

Výhody:

Snižuje záněty Zvyšuje krevní oběh Zvyšuje produkci endorfinů Blokuje chemikálie přenášející bolest Urychluje hojení Zmírňuje bolest Neinvazivní Bezbolestné Jednoduché ovládání Bezpečné

Terapie červeným světlem nabízí velkou úlevu a rychleji vás vrátí ke sportu, který milujete. Být součástí sportovního světa má tolik zdravotních a duševních výhod, nenechte se frustrací ze zranění odradit od toho, co máte rádi. Terapie červeným světlem vám dává způsob, jak se cítit skvěle a snadněji vyléčit zranění.

Poznámka editora: I když má terapie LED velké potenciální výhody, měli bychom si všichni uvědomit, že se nejedná o běžnou léčebnou modalitu a že ne všechny produkty LED prodávané online mají kvalitu, kterou používá NASA. Caveat Emptor moji přátelé.

Ačkoli debata o mobilních telefonech a mozkových nádorech zuří od doby, kdy se tato zařízení v 90. letech stala běžnou, nedávná odhalení zaujatosti jejich zastánců jen málo přesvědčila věřící o opaku. Již v květnu byly zveřejněny výsledky dlouho očekávané, deset let dlouhé mezinárodní studie Interphone, které se ukázaly být stejně neprůkazné, jak jsme si všichni mysleli, že budou, nejednoznačně konstatující, že možné účinky dlouhodobého intenzivního používání mobilních telefonů vyžadují další vyšetřování. ?? Nepomáhá, že studie byla financována Mobile Manufacturers’ Forums (mezinárodní sdružení výrobců telekomunikací) a GSM Association (výrobce mobilních telefonů).

Většina studií, které zjistily souvislost mezi mobilními telefony a rakovinou, byla příliš malá na to, aby byla slyšena ve větších, více financovaných studiích. Vezměte si například Dr. George Carla, který byl najat, aby vedl výzkumný program za 28 milionů dolarů. Zřejmě nedostal zprávu, protože byl vyhozen krátce poté, co vydal prohlášení, v němž oznámil, že existuje zjevná souvislost mezi úmrtími na rakovinu mozku a mobilními telefony. Skupina vědců Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny IARC při WHO minulý měsíc přišla se seznamem vědců, které obvinili z předpojatosti tím, že byli dříve dlouhodobými zaměstnanci Motoroly a dalších výrobců mobilních telefonů.

Bez ohledu na to, zda se domníváte, že dochází k mezinárodnímu zastírání, nebo zda se mobilní telefonní společnosti jednoduše vyhýbají jakékoli masové hysterii, je lepší být v bezpečí, než litovat. Snažte se vyhnout spánku vedle telefonu a držte telefon vždy alespoň jeden palec od ucha. I když je telefon vypnutý, elektrická pole se rychle rozptýlí, ale magnetická pole nejsou jen ta, která jsou spojována s rakovinou, ale jejich rozptýlení trvá mnohem déle. Používání hlasitého telefonu nebo vašeho modrého zubu v co největší míře také pomůže snížit vaši expozici záření a také vám usnadní mluvit za jízdy, aniž byste dostali jízdenku.

Také nošení náušnic vás může ve skutečnosti více vystavit riziku. Kov skutečně dokáže udržet magnetické pole a prodloužit tak vaši expozici záření, i když telefon odložíte. To platí i pro ostatní šperky. Například nošení kovových hodinek s internetovou satelitní anténou v blízkosti povede magnetická pole podél vašich akupunkturních meridiánů, o kterých je známo, že vás činí náchylnějšími k rakovině, pokud jste vystaveni delší expozici.

Přestože neustálý tlak mobilních telefonů na výzkumné skupiny rozhodně nevypadá dobře, stále to není důkazem, že ve skutečnosti neexistuje žádná příčinná souvislost mezi mobilními telefony a rakovinou. Ale hej, něco na tom musí být, když utrácejí tolik peněz, aby zabránili tomu, aby se pravda dostala ven, že?

Více než kdy jindy jsou Američané posedlí udržováním mladistvého vzhledu. Kdo je může vinit? Zachování mladistvého vzhledu přináší mnoho významných, nehmotných výhod. Zatímco někteří se dokonce uchýlili k operacím, aby dosáhli tohoto cíle, existuje mnohem rozumnější způsob, jak zpomalit stárnutí – a funguje, když řídíte.

Důvody pro tónování skel vašeho auta?

Když je tónování oken instalováno na vašem vozidle, funguje tak, že absorbuje širokou škálu prvků. A co je nejdůležitější, mnoho filmů blokuje až 99,9 % UV světla; faktor, který významně přispívá ke stárnutí. Zatímco aplikace opalovacího krému je nejvhodnější při návštěvě bazénu nebo pláže, mnozí mají málo času na to, aby to začlenili do každodenní rutiny.

Vystavení UV záření při řízení?

Vzhledem k tomu, že většina z nás nyní řídí více než kdy jindy, máme tendenci podceňovat expozici UV záření, ve kterém se nacházíme na silnici. Pokud člověk jede 90 minut denně, znamená to celkem téměř 2 dny v měsíci. Představte si přínos pro zdraví vaší pokožky snížením expozice UV záření na téměř 2 dny?

Více než stárnutí může vyhýbání se zbytečnému vystavení UV záření výrazně snížit riziko vzniku rakoviny kůže a dalších zdravotních problémů, které mohou nastat, když svou pokožku neberete vážně. Nechtěli byste vědět, že jste udělali maximum pro to, abyste předešli zbytečným zdravotním komplikacím?

I když je pravda, že péče o pokožku může být často přehlížena (zejména pro ty z nás, kteří jsou většinu dne doma), přesto je důležité ji zvážit. I když dáváte přednost světlým odstínům oken, stále můžete očekávat dostatečnou UV ochranu pro vaše zdraví. Při mírném úsilí při jízdě v chráněném vozidle můžete udělat zázraky pro své zdraví.

Skupina vědců provedla novou studii, která ukazuje možnou souvislost mezi vysokými hladinami vitamínu D a rakovinou kůže. Studii provedla Melody J. Eide z nemocnice Henryho Forda v Detroitu a několik jejích kolegů. Jejich studie zahrnovala sledování 3 223 bílých jedinců, kteří byli vystaveni vysokému riziku vzniku rakoviny kůže.

Všechny subjekty požádaly o radu týkající se rozvoje osteoporózy 10 až 15 let před provedením studie. Proto bylo jejich sérum evidováno, což ukazuje, že by ve studii byli skvělými subjekty. Tým se rozhodl hledat korelaci mezi vitamínem D a rakovinou kůže.

Po výběru pacientů pro studii je Eide a její kolegové rozdělili do samostatných skupin. Byli rozděleni do kategorií na základě jejich hladiny 25-hydroxyvitamínu D, což znamenalo, jak dobře jejich tělo přinášelo a ukládalo vitamín D. Osoby z nižších 25 % neměly zdaleka tak vysoké riziko vzniku nemelanomové rakoviny kůže než osoby ve vyšších 25. % studie.

Studie měla nižší rezervu nebo chybu, protože zahrnovala sledování dlouhodobých lékařských záznamů pacientů. Jennifer Steinová z dermatologického oddělení Ronalda O. Perelmana na Langone Medical Center New York University řekla, že je lepší spoléhat se na lékařské záznamy než na vzpomínky pacientů.

Výzkumníci také použili databázi HMO k vyhledávání případů, kdy byly pacientům diagnostikovány problémy spojené s bazocelulárním a spinocelulárním karcinomem. Pacienti, které studovali, byli sledováni v průměru po dobu 10 let. Našli 240 pacientů s nemelanomovou rakovinou kůže. Zjistili také dalších 212, kteří trpěli skvamózním nebo bazocelulárním skvamózním onemocněním.