Může také probíhat sebevýběr

  • Post author:
  • Post category:Blog

Může také probíhat sebevýběr

Stránky Massachusetts, které stále nejsou funkční, byly vytvořeny společností CGI, stejným dodavatelem, který stojí za chybou přidanou Healthcare.gov.

Samozřejmě, že před ACA by 62letý muž se srdečními problémy musel čelit strmým problémům, když se snažil získat zdravotní pojištění. A pojištění nikdy nebylo zvlášť příjemným procesem k vyjednávání. Ale příběhy jako Basich podtrhují, jak rychle a široce se náš zdravotnický systém mění – a co se v tomto procesu může zvrtnout. Může trvat měsíce, než budou obnoveny všechny nesprávně nasměrované aplikace, ztracené prémie a zpětné platby.

A teď nejsmutnější citát, který kdy uslyšíte o tom, co přivedlo tuto sužovanou postavu bratrů Coenů do Nevady:

“Všechno, co jsem chtěl udělat, když jsem se sem přestěhoval, bylo koupit dům, pořídit si psa a jít na jarní tréninkové hry pro Dodgers.”" řekl Basich.

Takzvaný "Young Invincibles" své jméno získali podle skutečnosti, že mnoho lidí mladších 30 let tvrdí, že se do termínu 31. března nepřihlásí ke zdravotnímu pojištění, protože jsou již zdraví.

To může být pravda, ale pokud jsou to ženy, možná nechávají peníze na stole.

U mladých žen, které mají nárok na dotace, bezplatné výhody pojištění kompenzují náklady na jeho placení, podle nové analýzy od Nerdwallet, webu pro finanční vzdělávání spotřebitelů.

Doporučená četba

Ženy získávají z Obamacare více než muži

Proč si nikdo není jistý, jestli je Delta smrtelnější

Katherine J. Wu

Nejsme připraveni na další pandemii

Olga Khazanová

Společnost vypočítala, že pro 27letého, který vydělává 25 000 USD, budou náklady na stříbrný pojistný plán přibližně 1 740 USD ročně a bronzový plán bude stát přibližně 1 116 USD ročně.

Ale tyto náklady jsou anulovány řadou preventivních zdravotních služeb pro ženy, které nyní musí pokrývat všechny pojistné plány. Například, zatímco roční dodávka antikoncepce Yasmin by normálně stála ženy 744 dolarů, nyní je zdarma pro ty, kteří mají pojištění v rámci Obamacare. Společnost Nerdwallet odhadla hodnotu některých běžnějších zdravotních prohlídek a služeb pro ženy v pěti městech. Vzhledem k tomu, že náklady na návštěvy lékařů se regionálně liší, pojištěná žena v Houstonu by ušetřila asi 1 215 $ ročně, zatímco jedna v New Yorku by ušetřila zhruba 1 247 $:

Pro analýzu použil Nerdwallet data HHS k výpočtu průměrného pojistného, ​​data AMA a Medicare pro kapesní náklady a data GoodRX pro náklady Yasmin. Kompletní metodiku si můžete prohlédnout zde.

Samozřejmě, pokud neberete antikoncepci a nedostáváte se na papání, protože "Extrémní nebezpečí soukromých částí" je vaše druhé jméno, pravděpodobně byste tyto odměny nesklidili. A stojí za zmínku, že 27letý člověk, který vydělá více, než je limit pro federální dotace, tedy asi 46 680 dolarů, by ve skutečnosti zaplatil za stříbrný plán podstatně více: asi 2 500 dolarů ročně.

Pamatujte však, že tato cena zahrnuje veškerou lékařskou péči. Zahrnuje všechny výše uvedené bezplatné služby pro ženy a všechny vaše zdravotní problémy, které vám spadly z kola, co-je-to-vyrážka, proč-tato-migrena-nepřejde.

Nemůžete stanovit cenu za vědomí, že to není herpes – ale pokud byste to udělali, bylo by to 214 $ měsíčně za druhý nejnižší cenový plán střední úrovně bez dotace.

Black People Meet spojuje Afroameričany hledající lásku. JDate usnadňuje seznamování mezi židovskými lidmi. Náš čas umožňuje skupině nad 50 let najít si partnery podobného věku. Ale nikdo nekontroluje ID u dveří.

Ukazuje se, že stovky uživatelů na Black People Meet ve skutečnosti nejsou černé. Značná část členů JDate není v kmeni. A na Our Time je 585kidd, který uvádí svůj věk 19 let, jedním z mnoha, kterým je do 50 hodně daleko. „Věk [sic] mi nevadí, pokud se milujeme,“ píše na svém profilu.

Ve skutečnosti rychlé vyhledávání na téměř jakékoli cílené seznamce odhalí pytláky – lidi, kteří tyto stránky používají k nalezení partnera určité demografické skupiny, ke které sami nepatří. BBPeopleMeet.com, web pro velké lidi, má značnou část štíhlých milovníků. A ne každý na TallFriends.com měří více než 6 stop. Mnohé z těchto webových stránek přitahují lidi, kteří doslova hledají svého významného „jiného“.

Vezměte si Benjamina Hagara, 23, bělocha, který má zájem chodit pouze s černoškami – obtížné párování, vzhledem k tomu, že žije v Saranac Lake v New Yorku, kde je pouze 1,5 procenta populace černé.

„Potkání s milou černoškou v mém věku v této oblasti má asi stejné šance na úspěch, jako když hodíte kámen z Times Square a necháte jej přistát na Měsíci,“ řekl.

S tím, jak počet zdánlivě ostrovních seznamovacích webů – od SeaCaptainDate.com („najděte si svého prvního kamaráda“) po BikerKiss.com („dvě kola, dvě srdce, jedna cesta“) – neustále stoupá, stoupá i počet vetřelců. Ačkoli mnoho z těchto seznamek nenabádá ani nezakazuje vniknutí do cizích práv, některé mlčky vítají cizince. JDate například přidal do svých profilů nové možnosti: „ochotný převést“ a dokonce „neochotný převést“.

Outsideři na webech, jako je Black People Meet, jsou nápadnější, ale to je neodradilo.

Zdá se, že by to mohlo být lichotivé, ale dávají toho člověka do krabice a doufají, že se přizpůsobí jejich představě o tom, co je Žid nebo černoch."

„Zjistil jsem, že afroamerické ženy se o sebe starají, lépe se oblékají a lépe se chovají ke svým mužům,“ řekl David Dargie, 58, manažer bílého obchodu z Vermontu, který má seznamovací profil na Black People Meet. “Prostě mi připadají atraktivnější.” Některým mužům se líbí blondýnky, některým brunetky – mně se líbí černoši.“

Stereotypy, jako je představa, že Žid bude mít silné rodinné hodnoty nebo Asiat bude vysoce vzdělaný, jsou „velmi trvalé“ navzdory „tuně nepotvrzujících důkazů,“ řekla Jennifer Lee, profesorka sociologie na University of California-Irvine. který se zaměřuje na etnické menšiny, mezirasová manželství a multirasovou identitu.

“Dokonce i doplňkový stereotyp může být škodlivý,” řekl Lee. “Zdá se, že by to mohlo být lichotivé, ale dělají to, že dají toho člověka do krabice a doufají, že se přizpůsobí jejich představě o tom, co je židovská osoba nebo co je černoch, na základě předem vytvořených představ.”

Příslušníci menšinových skupin často raději drží pohromadě. I když byl podíl mezirasových manželství podle Pew Research v roce 2012 na historickém maximu – 8,4 procenta –, stále to znamená, že více než 90 procent manželství je vnitrorasových. Lidé mohou hledat lásku v komunitě, aby si zachovali svou kulturu, nebo proto, že je prostě pohodlnější být s partnerem ze stejného původu. Nesmějí být laskaví k gatecrasherům.

„Někteří lidé vidí moji fotku a pošlou mi zprávu: ‚Sakra pryč z tohoto webu. Toto je webová stránka pro černochy. Co na tom sakra děláš? Bla bla bla,“ řekl Dargie. “Chápu, odkud pocházejí.” Ale svůj profil nestahuje; ve skutečnosti řekl, že je „velmi zaneprázdněn“ mluvením se zainteresovanými ženami z webu.

Internetová uživatelka Jellyfrog48, členka seznamky pro osamělé rodiče, byla podobně zmatená, když jí přišel e-mail od člena této stránky, který recenzeproduktu.top nemá děti. Nebyla si jistá, zda na jeho prosbu reagovat, a tak požádala o radu internetové fórum Babycentrum.

“Podivný?” zeptala se. “Nebo jsem přehnaně podezřívavý?”

Odpovědi spolurodičů v chatovací místnosti zahrnovaly opatrné (“Trochu se hlídejte”), vysvětlující (“Možná nebude moci mít děti”) a zjevné (”Samozřejmě, tohle je internet”) .

K tomuto druhu pytláctví dochází přinejmenším od začátku JDate, samozvané „první židovské komunity singles online“, která byla spuštěna před více než 15 lety.

Paul a Tanya Zimmermanovi se setkali na JDate koncem 90. let.

Paul Zimmerman, 56, správce nemovitostí z Los Angeles, se připojil k JDate v jeho počátcích. Jeden z prvních e-mailů, které dostal, byl šokující. Byla velmi upřímná, řekl. Hned od začátku se představila jako Asiatka – a katolička.

Zpráva byla od Tanyi Tran, 49, manažerky nemovitostí narozeného ve Vietnamu. „Než jsem potkala Paula, měla jsem židovského přítele,“ vysvětlila nedávno. “Rozešli jsme se, ale chtěl jsem chodit s židovským mužem, tak jsem šel do JDate.”

Šest měsíců po jejich prvním rande se Tran a Zimmerman zasnoubili. Jsou manželé 13 let.

“Židovská kultura je velmi podobná asijské kultuře,” řekla Tanya, jejíž příjmení je nyní Zimmerman. “Vážíme si rodiny a vzdělání.” Od té doby konvertovala k judaismu.

Není to o tom, odkud pocházíte. Tím se můžete stát."

Sexuální nebo romantická touha po osobě jiného etnického původu je hluboce zakořeněna v rasově posedlé americké kultuře, řekla Jodie Kliman, psycholožka a rodinná terapeutka na Massachusetts School of Professional Psychology, která se zaměřuje na vliv třídy, rasy a kultury na rodinný život.

Může to podvědomě souviset s mocenskou hrou na základě historických představ o dominanci staršího muže nebo submisivitě černošky. Může to být způsobeno touhou mít jiný život než v dětství – mít živou židovskou rodinu, pokud jste například vyrůstali s emocionálně vzdálenými rodiči.

“Musíme se podívat na to, do jaké míry je ten druhý exotizován dominantní skupinou,” řekl Kliman. Ale pro mnoho lidí je prostě „něco vzrušujícího na porušování pravidel“. A to je koneckonců věk sebedefinice a rozmazaných hranic.

“Nejde o to, odkud pocházíš,” řekl Paul Zimmerman. „Je to o hodnotách, které máte. Tím se můžeš stát.”

Verze tohoto příspěvku byla dříve publikována na Columbia News Service.

Představte si, že byste žili v Barceloně a přišli jste o práci, jako to dělaly tisíce Španělů každý rok poslední recese. A také si představ, že jsi těhotná. Seděli byste kolem domu, úzkostlivě rozesílali žádosti o zaměstnání a stresovali byste se na churros? Nebo byste se vydali na dlouhé procházky na středomořském slunci a cestou se zastavili na farmářských trzích?

Španělské maminky, jak se zdá, často volí to druhé.

Libertad González, docentka na Universitat Pompeu Fabra, nedávno zkoumala zdraví registrovaných novorozenců ve Španělsku v letech 1981 až 2010 a data porovnala s mírou nezaměstnanosti v každé z tehdejších provincií země. S každým zvýšením nezaměstnanosti o 10 procent, zjistila, že novorozenecká úmrtnost klesla o 7 procent a procento dětí s nízkou porodní hmotností se snížilo o 3 procenta.

Ústav pro studium práce

Důvod? Během recese matky neustále uváděly, že jsou v lepším zdraví a projevovaly zdravější chování: „Méně kouří a pijí, více cvičí a spí a váží méně,“ napsal Gonzalez.

Její zjištění se prolínají s minulým výzkumem v USA, který ukazuje, že zdraví se zlepšuje v obdobích nízkého ekonomického růstu. Studie amerických miminek z roku 2004 například také zjistila, že děti narozené v obdobích vysoké nezaměstnanosti měly méně vrozených vad, měly větší pravděpodobnost, že budou zdravě vážit a méně pravděpodobně zemřou.

Výzkum Chrise Ruhma, profesora veřejné politiky na University of Virginia, ukázal, že lidé mají tendenci méně cvičit během ekonomického vzestupu a mají tendenci jíst více venku – a jídla v restauracích mají obvykle vyšší obsah tuku a kalorií. Například na Kubě vedlo období výrazných, let trvajících úsporných opatření k prudkému poklesu obezity a kardiovaskulárních onemocnění, protože lidé více chodili a jezdili na kole, protože veřejná doprava byla omezena.

Lidé, kteří méně pracují, mají také více času na ruce, takže více spí a cítí se méně stresovaní, řekl Ruhm. A na silnicích je méně aut, takže je čistší vzduch a méně autonehod.

Míra úmrtnosti a míra nezaměstnanosti v čase (Ruhm/Massachusetts Institute of Technology Press)

„Zajímavé je, že existují důkazy, že krátkodobé snížení příjmů je pro vás skutečně dobré,“ řekl mi.

Ale jak by to mohlo být? Nezpůsobí ztráta zaměstnání také to, že lidé omezí členství v posilovně a kapustové saláty? Dobře, ano. A to je jeden z těch protiintuitivních trendů, které se stanou intuitivnějšími, jakmile uslyšíte všechna varování.

„Když jsou špatné časy, lidé jsou zdravější, ale ne šťastnější."

Tyto studie hodnotí celkovou nezaměstnanost a HDP, nikoli ztrátu zaměstnání na individuální úrovni. To znamená, že pouze naznačují, že zdraví se zlepšuje, když se ekonomika celkově zpomaluje. Takže hodně z toho může souviset s hodinovými zaměstnanci, kteří pracují méně přesčas a tráví více svého volného času vařením a běháním. Nebo by se mohlo stát, že se rodiny cítí sevřené a méně se stravují, než aby se staly totální chudobou.

Klíčem jsou zde dočasné poklesy příjmů. Dlouhodobá nezaměstnanost, která raketově vzrostla ve Španělsku a dalších částech Evropy, je stále hrozná pro duševní a fyzické zdraví. Ve skutečnosti se může stát, že uvidíme opak španělských výsledků, pokud se ženy nebudou moci vrátit do pracovního procesu a poskytnout stabilní domovy pro své děti.

Může také probíhat sebevýběr. Lidé mají obecně méně dětí během recese, takže páry, které plodí v chudých dobách, už mohou být dostatečně pohodlné na to, aby zajistili, že jejich potomci vzkvétají, ať se děje cokoli. (Tento faktor však nevysvětluje zdravější děti ve španělském vzorku.)

A protože se rodí méně miminek, mohlo by se stát, že nemocnice – zejména ty veřejně financované, jako je Španělsko – jsou méně vytížené během ekonomického propadu a v důsledku toho mohou poskytnout lepší péči o každé dítě.

Recese má také jednu velmi důležitou nevýhodu – postupné zhoršování duševního zdraví a doprovodný nárůst sebevražd. “Když jsou špatné časy, lidé jsou zdravější, ale ne šťastnější,” řekl Ruhm.

Může se tedy stát, že tato a podobné studie ve skutečnosti nejsou argumentem pro těhotné ženy k odchodu z práce, ale pouze ke zkrácení pracovní doby. Nebo aby si zachovali stejnou práci, ale aby žili život spíše jako okrajově zaměstnaná Španělka – dost spát, hodně chodit a chlastat spoustu gazpacho.

sarahg…/flickr

Nejméně třikrát v roce 2007 operovali chirurgové v jedné nemocnici na Rhode Islandu špatnou stranu hlavy svých pacientů. V jednom případě vložil rezidentní neurochirurg skalpel do hlavy 82letého pacienta. Chirurg si chyby všiml ještě předtím, než se dostal k lebce a ránu zašil, ale ministerstvo zdravotnictví udělilo nemocnici pokutu 50 000 dolarů.

Tento druh chyby není tak vzácný. Na základě rozsudků o zanedbání povinné péče a mimosoudních dohod za věci, jako je operace na špatné straně pacienta nebo na nesprávném pacientovi nebo ponechání houby nebo jiného chirurgického předmětu uvnitř pacienta, výzkumníci z Johns Hopkins odhadují, že takové chyby -volala "nikdy události" od manažerů nemocničních rizik – se v USA nevyskytují nikdy, ale více než 4000krát ročně.

V posledních letech bylo módním řešením prevence tohoto druhu chyb zdánlivě jednoduché: pomocí kontrolních seznamů. Myšlenka je taková, že používání kontrolních seznamů by mohlo zabránit tomuto druhu chirurgických chyb as nimi spojenými (často masivními) náklady.