Olszewski zostanie omówiony w następnej sekcji.)

  • Post author:
  • Post category:Blog

Olszewski zostanie omówiony w następnej sekcji.)

Szczepionki nie działają, jeśli nie są podawane. I chociaż szczepionki przeciw COVID-19 wyraźnie zapewniają osobistą ochronę biorcy, wszyscy będziemy bezpieczniejsi, jeśli uda nam się osiągnąć solidną absorpcję szczepionek i ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby w społeczności. Zamykanie luki w szczepionkach przez osoby, które nie chcą szczepionek, jest wyzwaniem, które doprowadzi do ogólnego sukcesu kampanii szczepionkowej COVID-19 lub złamie ją.

Autor

Scott Gavura

Scott Gavura, BScPhm, MBA, RPh jest zaangażowany w ulepszanie sposobu stosowania leków i badanie zawodu farmera przez pryzmat medycyny naukowej. Jego zainteresowania zawodowe polegają na poprawie opłacalności stosowania leków na poziomie populacji. Scott posiada tytuł Bachelor of Science w dziedzinie farmacji oraz tytuł Master of Business Administration na Uniwersytecie w Toronto, a także ukończył akredytowany kanadyjski program pobytu w farmacji szpitalnej. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w farmacji zarówno w środowisku lokalnym, jak i szpitalnym. Jest zarejestrowanym farmaceutą w Ontario w Kanadzie.Scott nie ma żadnych konfliktów interesów do ujawnienia.Zastrzeżenie: Wszystkie poglądy wyrażane przez Scotta są wyłącznie jego osobistymi poglądami i nie reprezentują opinii żadnych obecnych lub byłych pracodawców ani żadnych organizacji, z którymi może być powiązany. Wszystkie informacje są podawane wyłącznie do celów dyskusji i nie powinny być wykorzystywane jako zamiennik konsultacji z licencjonowanym i akredytowanym pracownikiem służby zdrowia.

Zanim pojawiły się bezpieczne i skuteczne szczepionki przeciw COVID-19 dopuszczone do użytku, takie jak szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i Johnson & Johnson tutaj w Stanach Zjednoczonych, jak również AstraZeneca w Europie i gdzie indziej, ci z nas, którzy od wielu lat przeciwdziałają ruchowi antyszczepionkowemu, ostrzegali przed rodzajami dezinformacji, jakie rozpowszechniają na ich temat antyszczepionkowcy. My też w dużej mierze mieliśmy rację, ale nie mogę powiedzieć, żeby trzeba było jakiejś szczególnej błyskotliwości lub dalekowzroczności, aby było tak dobrze. Po prostu wiedzieliśmy, że w antyszczepionkowych narracjach i teoriach spiskowych nie ma naprawdę nowego tropu, pseudonauki ani dezinformacji; więc wszystko, co zrobiliśmy, to przewidzenie ponownego wykorzystania wypróbowanych i nieprawdziwych kłamstw antyszczepionkowych.

I tak stało się, gdy tylko szczepionki zbliżały się do zatwierdzenia na podstawie zezwolenia na zastosowanie awaryjne (EUA) przez FDA, że antyszczepionki zmieniły przeznaczenie wszystkich swoich starych tropów na szczepionki przeciw COVID-19, twierdząc, że są naładowane „toksynami” (lipidem). nanocząsteczki w szczepionkach opartych na mRNA, biorąc pod uwagę, że nie mogą zawierać aluminium, nie wiesz?); obwinianie każdego zgonu zgłoszonego do bazy danych Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) dotyczącej szczepionek, gdy VAERS nie ma na celu ustalenia związku przyczynowego i spodziewalibyśmy się dużej wyjściowej liczby zgonów w okresach objętych samym przypadkowym przypadkiem; twierdząc, że szczepionki powodują chorobę Alzheimera i prionową; obwinianie szczepionek o raka; wskrzeszenie ulubionego starego tropu „wyrzucania” z zaszczepionych w możliwie najbardziej przerażający sposób; powołując się na ewolucję, aby przewidzieć wybór bardziej śmiercionośnych wariantów koronawirusa, które mogą zniszczyć ludzkość; ostrzeżenie, że szczepionki mogą „trwale zmieniać twoje DNA”; i że sprawiają, że samice są bezpłodne. Przyznam, że pojawiło się kilka nowych, aczkolwiek wariacji na temat. Na przykład, ze względu na nowe technologie oparte na mRNA i adenowirusach, wykorzystywane do opracowywania obecnej uprawy szczepionek, antyszczepionki fałszywie nazywają je „eksperymentalną terapią genową”, a nie szczepionkami, a ponieważ szczepienie w ramię może prowadzić do przejściowego zapalenie węzłów chłonnych pod pachą, które doprowadziło do niepotrzebnych biopsji po mammografii w celu zbadania raka piersi, antyszczepionki próbowały twierdzić, że szczepionki powodują raka piersi. Więc chyba powinienem powiedzieć, że pod słońcem nie ma prawie nic nowego.

Dlatego nie byłem szczególnie zaskoczony, widząc, że gambit „toksyny” w odniesieniu do szczepionek COVID-19 znów podnosi swoją brzydką głowę, w szczególności w odniesieniu do nanocząsteczek lipidów w szczepionkach. Byłem jednak pod lekkim wrażeniem tego, jak antyszczepionkowcy ponownie połączyli to z tropem „szczepionki powodują sterylizację”. (A może łączyli trop „szczepionki sterylizują nasze kobiety” z gambitem toksyn. Myślę, że to nie ma aż takiego znaczenia, o co w tym przypadku). ponownie w antyszczepionkowych mediach społecznościowych, zdecydowałem, że muszę zająć się tym nowym małżeństwem dwóch antyszczepionkowych tropów. Powiedzmy, że są to dwa kiepskie smaki, które razem smakują kiepsko.

Zaczyna się, jak to często bywa, na Twitterze

Najpierw przypominam sobie narrację antyszczepionkową, w której twierdzi się, że nanocząsteczki lipidów ze szczepionek COVID-19 gromadzą się w jajnikach i innych tkankach, pojawiające się na Twitterze od „Pielęgniarki Erin”:

Istnieją dowody sugerujące, że Covid mRNA-LNP (nanocząsteczki lipidowe) przylegają do ludzkich narządów (tj. żeńskich jajników). Brak długoterminowych studiów. Nigdy nie możesz się nie zaszczepić. Ujawniła poufne badanie firmy Pfizer. https://t.co/NLGPFnjIz5 #knowledgeispower pic.twitter.com/q3qRM7JLBP

— NurseErin (@erin_bsn) 30 maja 2021 r.

Teoretycy spiskowi będąc teoretykami spisku, „Pielęgniarka Erin” twierdzi, że twierdzenie, że nanocząstki lipidów ze szczepionki Pfizera „przylegają” do jajników, opiera się na „oczywiście ujawnionym” badaniu przeprowadzonym przez firmę Pfizer. Okazuje się, że „Pielęgniarka Erin” to antyszczepionkowa pielęgniarka Erin Marie Olszewski, która zeszłego lata wywołała niewielkie zamieszanie po tym, jak pracowała jako pielęgniarka podróżująca podczas pierwszej fali pandemii zeszłej wiosny. Napisała o tym książkę, Undercover Epicenter Nurse: How Fraud, zaniedbania i chciwość doprowadziły do ​​niepotrzebnych zgonów w szpitalu Elmhurst. (Ten długoletni działacz antyszczepionkowy JB Handley, który niedawno – i nie niespodziewanie – dołączył do pociągu przeciw masce antymaskowej z teorią spiskową, napisał, że przedmowa powinna powiedzieć ci wszystko, co musisz wiedzieć o tej książce, podobnie jak poparcie Joe Mercoli .) W nim pani Olszewski stwierdziła, że ​​osoby, u których wynik testu na COVID-19 był negatywny, i tak diagnozowano jako chore na COVID-19, zakładano wentylatory i „odurzano środkami uspokajającymi”. W tym procesie, poza snuciem teorii spiskowych, wydaje się, że zaangażowała się w coś, co brzmi jak masowe naruszenie HIPAA, nagrywając dokumentację medyczną i umieszczając ją w filmie spiskowym z minimalną redakcją. Nic dziwnego, że lekarze i pielęgniarki w Elmhurst, co zrozumiałe, czuli się zdradzeni i zadawali sobie trud, aby obalić dezinformację „pielęgniarki Erin”.

W każdym razie wydaje się, że „Pielęgniarka Erin” zdobyła swoje „informacje” stąd:

Aby było jasne, jest to japońskie badanie, które zostało nabyte od grupy lekarzy, w tym dr Byrama Bridle’a z rządu japońskiego.

Raport EMA jest powszechnie znanym raportem opublikowanym w lutym 2021 r., potwierdzającym akumulację w narządach. https://t.co/SNu4TTGe4G

— latać (@dankdly111) 30 maja 2021

Podsumowując, moje badania wykazały, że: 1) Absolutnie gromadzą się w narządach 2) Są wysoce zapalne 3) Badania bezpieczeństwa sugerują, że przyczyną skutków ubocznych są głównie nanocząstki lipidów 4) Nie ma długoterminowej analizy co się dzieje pic.twitter.com/8HvRRHOdYB

— latać (@dankdly111) 30 maja 2021

Co zabawne, mucha próbowała wyglądać „rozsądnie”:

Proszę wyluzować z twierdzeniami o sterylizacji. Nie wiemy na pewno. Badanie wskazuje na brak znanego wpływu toksyczności na jajniki.

Moje pytanie brzmi, nanocząsteczki lipidów są silnie zapalne. Więc czy jesteśmy pewni? Skąd wiemy na pewno? Boję się jednak odpowiedzi. pic.twitter.com/N2GrUIKzCi

— latać (@dankdly111) 30 maja 2021

Ale antyszczepionkowcy nic z tego nie mieli:

Studium Huiveringwekkende #mRNAvaccin nanodeeltjes

Japans onderzoek over #LipidNanoParticles (#LNPs) die de #mRNAcode bevatten, en na #vaccinatie op grote schaal door ‘t lichaam circuleren en hersenen, milt, dikke darm, hart, lever, longen itp. bereikenhttps://t.co/ TTUftpMb1T

— ▪Doorn▪ (@top_grafisch) 3 czerwca 2021

Co prowadzi mnie do Byrama Bridle’a, który, jeśli wierzyć powyższym tweetom, jest osobą, która „odkryła” to „poufne” japońskie badanie. Wcześniej rozpowszechniał dezinformację na temat „śmiertelnego białka kolczastego” wytwarzanego przez szczepionki COVID-19:

Dr Byram Bridle, profesor immunologii wirusowej: Białko kolce w szczepionkach przeciw krowim jest bardzo niebezpieczną toksyną. Ten 7-minutowy film może uratować Twoje życie, życie Twoich dzieci i wnuków.https://t.co/0kw7Ztv1q9

— Ossi Tiihonen (@OssiTiihonen) 1 czerwca 2021

Po prostu odniosę cię do mojej obszernej dyskusji sprzed dwóch tygodni na temat badań błędnie przedstawianych przez antyszczepionkowców.

Wejdź do Byrama Ogłowie

Chociaż często widziałem na Twitterze narracje oparte na tym samym badaniu, zostaw Mike Adamsowi podkręcenie spisków do 11, z artykułem zatytułowanym „Przerażające badanie ujawnia, że ​​nanocząsteczki szczepionki mRNA krążą po całym ciele: mózg, serce , wątroba, jajniki, jądra i nie tylko”:

Nic dziwnego, że wszystko, co establishment mówi nam o szczepionkach przeciw krowim, było wyrachowanym kłamstwem. Jednym z największych i najbardziej zdradzieckich kłamstw jest to, że „zastrzyki szczepionki mRNA pozostają w ramieniu i nie krążą nanocząsteczkami w ciele”. Teraz wiemy, że to kompletne kłamstwo, ponieważ nowe badania przeprowadzone w Japonii pokazują, że nanocząsteczki lipidowe (LNP) zawierające kod mRNA krążą w organizmie po szczepieniu, docierając do mózgu, śledziony, jelita grubego, serca, wątroby, płuc i inne narządy.

Artykuł do nauki, pierwotnie napisany w języku japońskim i automatycznie przetłumaczony na angielski, można znaleźć pod tym linkiem na serwerach Natural News (PDF).

Oznakowane jako „poufne Pfizer” badanie jest znane jako badanie biodystrybucji, które wykorzystuje enzymy lucyferazy i markery radioizotopowe do dokładnego śledzenia dystrybucji LNP mRNA firmy Pfizer w organizmie.

Oczywiście Adams powołuje się również na dr Bridle, który, jak się okazuje, jest profesorem nadzwyczajnym i immunologiem wirusowym w Departamencie Patobiologii w Ontario Veterinary College na Uniwersytecie Guelph i najwyraźniej głównym źródłem tego nowego „wariantu” ” (przepraszam, nie mogłem się oprzeć użyciu tego słowa) o „gambicie toksyn”. (Dr Bridle to raczej… odpowiednie… imię dla członka wydziału w szkole weterynaryjnej.) Jak można się domyślić, jest on antyszczepionkowcem, antymaskerem i teoretykami spiskowymi na temat COVID-19 i wysunął wiele fałszywych twierdzeń na temat randek szczepionek z powrotem do początków pandemii. Jest również zaangażowany przez Elders Without Borders jako biegły sądowy w imieniu Adama Skelly’ego (właściciela Adamson BBQ) i zeznawał przeciwko skuteczności masek, przeciwko blokadom i przeciwko „eksperymentalnym” szczepionkom (które, według niego, są niepotrzebne) proponowane przez niego leczenie – iwermektyna).

Być może najsłynniejszy cytat Bridle’a był cytowany przez Adamsa:

Krótko mówiąc, wniosek jest taki, że popełniliśmy duży błąd. Nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy do tej pory. Widzieliśmy, że białko kolczaste było świetnym docelowym antygenem. Nigdy nie wiedzieliśmy, że białko kolce samo w sobie jest toksyną i jest białkiem patogennym. Tak więc, szczepiąc ludzi, nieumyślnie zaszczepiamy im toksynę, która u niektórych osób dostaje się do krążenia. A kiedy tak się dzieje u niektórych osób, może to spowodować uszkodzenie, zwłaszcza układu sercowo-naczyniowego. Nie mam czasu, ale wiele innych uzasadnionych pytań dotyczących długoterminowego bezpieczeństwa tej szczepionki. Na przykład, jeśli chodzi o gromadzenie się w jajnikach, jedno z moich pytań brzmi: „czy sprawimy, że młode osoby będą bezpłodne, a niektóre z nich bezpłodne?” Więc na tym poprzestanę.

Wszędzie zobaczysz pierwszą część tego akapitu, zwykle przedstawianą jako naukowiec „proszczepionkowy”, mówiący: „Popełniliśmy wielki błąd”. Oczywiście zabawną częścią jest ogromny błąd, który Bridle popełnił w powyższym akapicie, łącząc nanocząsteczki lipidów z białkiem kolczastym. (Więcej o tym później.)

Najbardziej istotne w tym poście, twierdził, że białko kolce wytwarzane przez szczepionki:

Jest potwornie toksyczny. (Zło.)„Ma wpływ na oddawanie krwi”. (Biorąc pod uwagę przejściową, nieskończenie małą ilość białka kolczastego ze szczepionki, która dostaje się do krążenia, źle.)Ma „implikacje dla niemowląt, które karmią piersią”. (Nie, białko kolczaste wytwarzane przez szczepionki jest przejściowo wykrywalne we krwi na poziomach, które znajdują się na dolnych granicach bardzo czułego testu, a wiele badań pokazuje, że sama szczepionka nie przenika do mleka matki.)Powoduje krwawienie z przewodu pokarmowego u niemowląt spożywających mleko z piersi zaszczepionych matek, na podstawie raportów VAERS. (Ponownie, każdy może przesłać do VAERS zgłoszenie dowolnej niepożądanej reakcji, a antyszczepionkowcy wykorzystują te zgłoszenia, sugerując przyczynowość tam, gdzie jej nie ma — lub nawet prawdziwą korelację).Zagraża płodności. (Nieprawda, o czym mówiłem wcześniej. Spike nie przypomina syncytyny białka łożyskowego, poprzedniego „mechanizmu” przywoływanego przez antyszczepionkowców, gdy szerzą strach o szczepionkach COVID-19 i płodności. Nowy „mechanizm” dr Bridle’a promowany przez panią. Olszewski zostanie omówiony w następnej sekcji.)

Zauważa się również, jak to często bywa w przypadku naukowców, którzy rozpowszechniają dezinformację o szczepionkach COVID-19, nieujawniony konflikt interesów:

Drugim celem laboratorium jest badanie odpowiedzi gospodarza na wirusy. Przedmiotem zainteresowania jest lepsze zrozumienie mechanizmów leżących u podstaw indukowanych przez wirusy burz cytokin. Zespół badawczy dr Bridle zidentyfikował kluczową rolę sygnalizacji poprzez receptor interferonu typu I w negatywnej regulacji rozległej sieci cytokin. Reakcje cytokin na wirusy są często bardzo różne u kobiet i mężczyzn, a grupa Bridle Lab stara się zrozumieć, dlaczego. Na przecięciu tych dwóch programów znajduje się inicjatywa badawcza mająca na celu modyfikację zoptymalizowanych platform szczepionek przeciwnowotworowych zespołu badawczego w celu zwalczania koronawirusa ciężkiego ostrego zespołu oddechowego (SARS-CoV)-2, który jest czynnikiem sprawczym choroby koronawirusowej zidentyfikowanej na końcu z 2019 r. (COVID-19). Celem długoterminowym jest stworzenie elastycznej platformy technologicznej do szybkiego opracowywania szczepionek przeciwko wysoce zjadliwym koronawirusom, które mogą pojawić się w przyszłości.

Tak, dr Bridle próbuje opracować własną szczepionkę i metody leczenia COVID-19. Brzmi zn hairstim apteka geminiajomo? Powinno. Na przykład Geert Vanden Bossche, który również rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na temat szczepionek COVID-19, jest właścicielem firmy, która próbuje opracować szczepionkę opartą na technologii aktywacji komórek NK. Jest to forma walki przeciwko szczepionkom, która sięga wstecz do Andrew Wakefielda, który, jak być może pamiętasz, opracowywał własną szczepionkę przeciwko odrze w czasie, gdy opublikował serię przypadków łączących szczepionkę MMR z autyzmem w 1998 roku. wydaje się, że atakowanie obecnych szczepionek jako niebezpiecznych i nieskutecznych, karmienie ruchu antyszczepionkowego, torowanie drogi dla własnej szczepionki. Rzeczywiście, rok temu dr Bridle otrzymał od rządu prowincji grant w wysokości 230 000 dolarów na opracowanie szczepionki przy użyciu tego samego białka kolczastego, które demonizował, chociaż może to być „wielki błąd”, do którego się przyznaje.