Mam banana rano z moim proteinem.

  • Post author:
  • Post category:Blog

Mam banana rano z moim proteinem.

Posmaruj włosy wiele razy dziennie za pomocą delikatnego roztrzymawania pędzla (lubię teezję plątaniny), aby zapobiec zmatowionym włosom. Dodatkowo użyj oleju do włosów, takiego jak kerastase eliksir Ultime na końcach swoich rozszerzeń. (Naturalne oleje ze skóry głowy, które utrzymują zdrowe włosy, nie osiągną końca przedłużania.)

W celu długoterminowego zdrowia włosów i naprawy po przedłużeniu

Użyj kremu przeciwsłonecznego W przypadku włosów

Yates zaleca stosowanie delikatnych produktów, które mogą chronić włosy przed promieniami UV. Produkty takie jak Living Proof Restore Instant Protection Spray i Alterna Bamboo Beach Bal BAL dla włosów są zaprojektowane w celu ochrony włosów przed słońcem, które mogą odwodnić twoje pasma i zwiększyć skłonność do pęknięcia. Ponadto promienie UV mogą również zniknąć kolor włosów.

weź suplement

Poszukaj suplementów włosów zawierających olej z czerni i witaminą E. Kwasy, które stymulują wzrost włosów. Ten ostatni zwiększa wzrost naczyń włosowatych, co zwiększa krążenie krwi wokół mieszków włosowych i pomaga rosnąć włosy, lśniące i wolne od podzielonych końców. Oba te składniki można znaleźć w suplemencie z czerwonego dywanu Hum.

Śpij na jedwabnej poduszce

Czas ulepszyć podstawową bawełnianą poduszkę, ponieważ bawełna pochłania wilgoć. Podczas snu Twoja poduszka wysysa oleje z włosów, które są niezbędne dla jego zdrowia. Z drugiej strony jedwab trzyma naturalne oleje na włosach tam, gdzie należą. Ponadto jedwab nie wytwarza tarcia kiszania i podzielonego końcowego.

Eat fasola i soczewica

Te żywność pakuje białko, żelazo, cynk i biotynę, które mogą poważnie poprawić Zdrowie twoich włosów. Białko i żelazo pomagają ci włosom stać się silniejszymi i pełniejszymi, odżywiając mieszki włosowe. Ponadto badania sugerują, że cynk i biotyna mogą pomóc w zapobieganiu wypadaniu włosów, a nawet pomóc w uprawie większej liczby włosów.

Zobacz dermatolog

Jeśli doświadczysz przyczepności łysienia, zobacz swój dermatolog. Mogą pomóc ci wymyślić zrównoważony plan zdrowia włosów. Na szczęście możesz zatrzymać tego rodzaju wypadanie włosów i odwrócić je, jeśli złapiesz je wcześnie i oderwać napięcie korzeni włosów, zgodnie z badaniem Johns Hopkins Medicine.

Możesz także, możesz również Zmniejsz swoje szanse na rozwinięcie łysienia przyczepności, dając włosom przerwę między sesjami przedłużającymi.

Jeśli zdecydujesz się na rozszerzenia, przeprowadzisz badania i wybierz renomowany salon. „Nie ma lepszego sposobu, aby iść naprzód z próbami rozszerzeń niż zrobienie wszystkiego niezbędnego etapu badań i ostatecznie podążanie za przeczuciem. Wszyscy powinniśmy bardziej korzystać z naszej intuicji; To bez wątpienia najlepszy przewodnik, jaki mamy ”-mówi Lucinda Ellery, założycielka Lucinda Ellery Consultancy.

Kolejny powód, aby wybrać renomowany salon: rozumieją, że rozszerzenia nie są jednym rozmiarem. produkt. „Bezpieczne stosowanie rozszerzeń dotyczy ciężarów i miar w skorupce nakrętki. Mamy na głowie około 150 000 do 200 000 włosów, a także cykl włosów odpoczynku, szopy i rośnie. Włosy zrzucają około 100 pasm dziennie. Mówi się, że każde włosy są zaprogramowane około 22 razy i trwają przez sześć lat. Tak więc, stosując rozszerzenia z tą wiedzą i oceną pracujących włosów, konieczne jest dodanie prawidłowego rozmiaru. To nie jest jeden rozmiar dla wszystkich! ” mówi Ellery. Ekspert znajdzie właściwą równowagę, aby zmniejszyć uszkodzenia naturalnych włosów.

Oczywiście!

Wszyscy wiemy, że spożywanie obfitości produktów roślinnych jest idealne dla zdrowa dieta. Ale jak mierzysz tę obfitość? W objętości czy różnorodności? W rzeczywistości jednym z największych naczyń z największego badania mikrobiomu na świecie jest to, że spożywanie ponad 30 różnych roślin tygodniowo daje optymalną różnorodność jelit dla lepszego zdrowia.

, ale jak realistyczne jest osiągnięcie dla przeciętnego człowieka ?

To find out, I challenged myself to eat as many different types of plants as possible for one week.

A NUTRItionist’s Advice

To do things right , Konsultuję z dyrektorem edukacji HUM, Sarah Greenfield.

Najpierw podziela, że ​​właściwie słyszała 40, jest liczbą, którą można trafić dla optymalnej różnorodności jelit. Whoa! Ale hej, podoba mi się wyzwanie.

Owoce i warzywa są oczywistą podstawą mieszanki, ale liczą się również ziarna, nasiona i orzechy. Radzi dążyć do najświeższego możliwego źródła, ale pozwala na suszone owoce i warzywa. Jest też pytanie, ile przedmiotu muszę zjeść, aby poprawić moją różnorodność jelit. Na przykład, czy zwykłe posypanie pietruszki się liczy? Sarah doradza, że ​​wszystko, co zjem co najmniej jedna czwarta filiżanki, powinno zabrać zaludnienie mojej różnorodności jelit.

Mój pamiętnik żywności

Oto wszystkie rośliny, które zjadłem w tym tygodniu, W tym moje codzienne i cotygodniowe sumę do spożywanych odmian roślin.

poniedziałek

Świeży ciąg ze sklepu spożywczego sprawia, że ​​czuję, że 30 roślin tygodniowo będzie. Mam banan rano z moim koktajlem proteinowym. Na lunch mam sałatkę handlowca Joe z rukolą, komosą ryżową i sałatką z kurczaka. Pasamy się na suszonych morelach i suszone wodorosty jako przekąski robocze. Na kolację robię stek z bokiem ziemniaków i smażonego jarmużu. Na deser jem mroźnie suszony z Trader Joe’s, który smakuje jak pyszne cukierki i jest całkowicie uzależniające, FYI.

Codzienne nowe odmiany roślin: 9 tygodniowa różnorodność roślin Całkowita: 9

Wtorek

Jestem stworzeniem nawykowanym, jeśli chodzi o śniadanie, więc kolejne białko Trzaknij po siłowni! Nie ma tu roślin. Używam proszku z białka serwatki karmionej trawą i mieszam z mlekiem migdałowym lub wodą. Pytam Sarah, czy mleko migdałowe liczy się jako roślina. Mówi mi: „Mleko migdałowe to zaledwie migdał”. Słusznie! Na lunch mam chińską sałatkę z kurczaka, która obejmuje lodową sałatę, marchewkę i czerwoną kapustę. Suszałem chipsy ze słodkich ziemniaków na przekąskę z guacamole i resztkami jarmużu, ziemniaków i steków na obiad.

Dzienne nowe odmiany roślin: 5 tygodniowych różnorodności roślin Łącznie: 14

środa

Kolejny dzień, kolejny koktajl białkowy! Na lunch mam sałatkę Tabouleh, która obejmuje pszenicę Bulgur, natkę pietruszki, pomidory, cebulę i sok z cytryny. Niestety, Sarah mówi, że sok z cytryny nie liczy się na moją sumę, ponieważ nie spożywam włókien roślinnych, które są niezbędne dla zdrowia jelit. Ktoś wnosi piękny talerz serowy, a ja wybieram kilka suszonych dat. (Czy czujemy, jak bardzo kocham słodycze?) Brak nowych roślin przez resztę dnia.

Codzienne nowe odmiany roślin: 5 tygodniowych różnorodności roślin Łącznie: 19

Czwartek

Mam kolejną sałatkę na lunch. Żadne nowe sałatki tutaj, ale obejmuje sporo kukurydzy, nasion dyni i papryki. W przypadku przekąsek przez cały dzień mam kilka łodyg selera i sałatki owocowej ananasa i grejpfruta. Moje kolacje nie zdobywają mi żadnych nowych roślin. Nie chcąc jeść dwóch sałatek TJ w ciągu jednego dnia, trzymam się resztek lub prostych omletów.

Dzienne nowe odmiany roślin: 6 tygodniowych różnorodności roślin Łącznie: 25

Piątek

Czy to tylko ja, czy to robi się coraz trudniejsze? Na tydzień nie jestem w sałatkach TJ, więc odbieram obfity lunch z sałatki z makaronu wodnego z promienień. Ma obfite ilości makaronu wodnego, kabaczka z butternut i grzyby shiitake. Wszystkie wygrywają! W pracy i mandarynki przekąszę się w niektórych migdałach i manderinach i jadłem kolejny prosty obiad w domu.

Codzienne nowe odmiany roślin: 5 tygodniowych różnorodności roślin Łącznie: 30

sobota

Dziś rano wybieram się na wycieczkę do Culver City Steps z La Hike Club. Na szybkie śniadanie mam butelkowany kokos, który obejmuje mięso kokosu, dzięki czemu jest bardzo gęste, kremowe i – co najważniejsze – w kierunku mojej całości. Na lunch idę do SweetGreen i wybieram sałatkę przypadkowo. Powinno to być oczywiste odmiany roślin. Ale ups! Kiedy nadchodzi moja sałatka, zdaję sobie sprawę, że miałem już wiele rzeczy. Marchew, czerwona kapusta, migdały, komosa ryżowa: Wszystkie powtórzenia! Strzelać! Jedynymi nowymi dodatkami są ciecierzyca i szpinak dla niemowląt.

Na obiad, mój przyjaciel i ja zamawiamy lemoniadę. Przeglądam menu dla nowych warzyw, ale wszystkie wyglądają znajomo. Awokado, pomidory, squash butternut… Drat! Pokonałem, zamawiam miskę z mostkiem, jarmużą, kukurydzą i dynią piżmową. To jest pyszne, ale nie zbliża mnie do mojego celu.

Codzienne nowe odmiany roślin: 3 tygodniowe odmiany roślin ogółem: 33

Niedziela

Ostatni dzień! I czuję się nieinspirowany. Mam trochę zupy grochowej od TJ, które nagrzewam się na śniadanie. Chociaż jest tam mnóstwo składników, jedyne, które jestem pewien, że mam dużą ilość groszku, więc na liście. Próbuję skończyć owoc w mojej kuchni, więc mam pomarańczowy i jabłko. Po południu wyruszam do Wenecji, aby spotkać się z przyjacielem. Zastanawiam się nad przeciąganiem nas do Erewhon, aby jeździć na pozostałych czterech nowych rodzajach roślin, których brakuje, aby osiągnąć czterdzieści. Ale kiedy mój przyjaciel sugeruje pizzę, jaskiniam i idę. Zamawiam słynną pizzę sałatkową, mając nadzieję na nowe rośliny. Niestety, to w większości ominka, pomidor i awokado. W ciągu tygodnia zadowalam się 36 roślinami i nazywam to dniem, kończąc gałką lodów bez rośliny soli i słomy.

Dzienne nowe odmiany roślin: 3 tygodniowe odmiany roślinne: 36

Moje nauki

Nie doceniłem tego wyzwania!

Wiedziałem, że bycie w domu z jednym zjadaczem byłoby trudne. Zazwyczaj przygotowuję się do weekendowego posiłku z czterema lub pięcioma różnymi warzywami i białkiem i używam go do pakowania obiadów przez resztę tygodnia. Ponieważ przygotowanie 30 różnych roślin brzmiało jak dużo pracy (nie wspominając o resztkach) dla jednej osoby, polegałem na wielu sałatkach i dostawach w pojedynczych opakowanych sałatkach. Było fajnie robić przez tydzień, ale wolę domowe jedzenie.

podczas przewyższania punktów odniesienia 30 roślin tygodniowo, a nawet byłem dość zbliżony do zalecanej liczby 40 odmian Sarah, w końcu moje TasteBuds Wybieraj wygodne jedzenie na różnorodności. Cieszę się, że zrobiłem to wyzwanie! Nauczyło mnie, jak łatwo jest sięgać po swoich ulubionych w kółko, a także znaczenie regularnego włączania diety dla większego zdrowia jelit.

Najpierw dowiedz się, czego szukać.

Współzałożycielka Vitruvi Sara Panton rozbija wszystko, co musisz wiedzieć o włączeniu olejków eterycznych do procedury odnowy biologicznej.

Zdjęcie: Britney Gill

Jak dostałeś się do olejków eterycznych?

Właśnie zakończyłem dyplom nauk o zdrowiu studiując globalne zdrowie. Byłem na pierwszym roku szkoły medycznej, kiedy dowiedziałem się o nerwu węchowym i tym, jak zapach wpływa na mózg. Zacząłem uczyć się o praktykach botanicznych innych krajów w moim globalnym stopniu zdrowia. Podróżuje do Kenii i Maroka, stały się blogiem, który jest teraz podstawą dla Vitruvi.

Jestem zafascynowany rytuałami wellness ludzi na całym świecie i spędziłem dużo czasu na wywiadach z każdym, co mogłem na temat ich Rytuały wellness. Blog był pierwotnie projektem pasji, który mój brat i ja zrobiliśmy razem. Następnie przeczytałem, że olejek z rozmarynu może pomóc w testowym niepokoju, więc zacząłem tworzyć własne mieszanki olejków eterycznych. Pierwszą mieszanką, który mój brat, Sean i ja, jaką kiedykolwiek stworzyłem, jest naszą mieszanką. Został opracowany, aby pomóc mi studiować i jest mieszanką Petitgrain, Rosemary, kadzideł, kruszenia, kruszenia, trawy cytrynowej, bazylii i mięty pieprzowej. Nadal sprzedajemy połączenie Focus. Dzisiaj

Jakie są korzyści z ich używania?

Oprócz rozproszenia ich jako naturalnego sposobu na zapachu domu, olejki eteryczne można również użyć do dostosowania Twoje rytuały piękności, ciała i domowe. Niektóre oleje mają właściwości, które sprawiają, że są lekko ściągające, przeciwbakteryjne lub rozjaśniające – lub wszystkie trzy. Jednym z moich ulubionych do włączenia do mojej rutyny urody jest olej eteryczny z geranium. Równoważy i ma kwiatowy, ale lekko miętowy aromat. Użyję go zmieszanego z gorącą wodą w pary twarzy lub dodam kilka kropli do mojego kremu nawilżającego.>

Jedną rzeczą, której należy szukać, jest ciemne opakowanie: oleje pakowane w ciemne butelki chronią olej przed światłem. Ta funkcja jest ważna, ponieważ światło może zmienić stabilność olejków, które są wrażliwe na światło, takie jak oleje cytrusowe. Następnie wysokiej jakości olejek eteryczny powinien być w 100 % czysty bez dodatkowych syntetycznych, rozcieńczalników lub wypełniaczy.

Zła jakość, a nie naturalne oleje zawierają oleje zapachowe, które są syntetycznymi wersjami aromatów. Mogą tworzyć reakcje skóry i alergie. Mogą również powodować bóle głowy i ogólną wrażliwości. Oleje, które nie są 100-procentowe czyste wypełniacze i inne rozcieńczające środki, które mogą zatykali dyfuzory i tworzyć reakcje skóry.

Jakie są najlepsze olejki eteryczne, które zalecają zaczynny?

Jeśli jesteś nowy w olejkach eterycznych, te trzy są niesamowicie wszechstronne i świetnie się od nich zacząć.

Lavender

Niezwykle kojący. Dodam osiem kropli lawendy do dyfuzora w mojej sypialni półtorej godziny przed pójściem spać, a potem zamykam drzwi. Kiedy nadszedł czas, aby iść spać, mój pokój pachnie jak francuskie pole lawendy, które pomaga mi naturalnie się rozwinąć. Uwielbiam to również jako delikatne leczenie punktowe, ponieważ ma właściwości przeciwbakteryjne. Czasami dodam 10 kropli do kąpieli, aby była o wiele bardziej relaksująca.

eukaliptus

Super ożywienie. Podczas porannego prysznica dodam do moich dłoni dwie krople eukaliptusa i pocierać je i głęboko oddycham. Para z prysznica nasila aromat, dzięki czemu jest to moment mini spa. Eukaliptus również naprawdę pięknie łączy się z lawendą w dyfuzorze – dodaj sześć kropli każdego z nich.

grejpfrut

jasny i świeży. Uwielbiam ten olej, ponieważ aromat nie jest zbyt słodki. Grejpfrut to świetny olej do użytku w domowych produktach czyszczących. Będę wymieszać 20 kropli z wodą i odrobiną białego octu, aby uzyskać całkowicie naturalny spray na blat ze świeżym aromatem.

Zdjęcie: Stella Simona

Jakie masz porady dotyczące korzystania z dyfuzorów oleju eterycznego?

Uwielbiamy używać ultradźwiękowego dyfuzora, który równomiernie rozpowszechnia olejki eteryczne w powietrze poprzez oscylację małych ruchów na płycie bez ciepła. Plastik wewnątrz dyfuzora, woda do niego wlewana woda, a oleje nigdy nie są podgrzewane. Zapewnia, że ​​plastik nie ma interakcji z olejkami eterycznymi. Zalecamy również wybór dyfuzora, który wykorzystuje plastik wolny od BPA. Dyfuzor z przełącznikiem bezpieczeństwa jest dobrym wyborem, dzięki czemu możesz go ustawić i zapomnieć.

Ważne jest, aby wyczyścić zarówno wnętrze, jak i na zewnątrz twojego dyfuzora! Zalecamy bieżącą wodę zmie https://yourpillstore.com/szaną z odrobiną białego octu przez dyfuzor co około trzy tygodnie, aby pozbyć się pozostałości oleju. Aby wyczyścić na zewnątrz, po prostu dodaj ilość mydła z naczyń wielkości grochu i wypocnij wszystkie ślady palcami. (Nie używaj tkaniny lub ręcznika papierowego, ponieważ włókna mogą złapać ceramikę!)

Jakie jest największe nieporozumienie na temat olejków eterycznych?

Być może słyszałeś ten termin ” Grade terapeutyczne ”używane do opisywania olejków eterycznych. Termin ten nie jest standardem branżowym, ale jedna z niektórych firm firmowych i użytków olejków eterycznych do opisania swoich produktów. Dlatego nie używamy go jako części naszego języka w Vitruvi. Zamiast tego decydujemy się mówić o jakości naszych olejków w prostych kategoriach.

Nasze olejki eteryczne są całkowicie wolne od wypełniaczy i zanieczyszczeń i są certyfikowane organiczne, gdy tylko jest to możliwe. W Vitruvi działamy w przejrzystości czystości i siły naszych olejków.